Česká klávenice

Možná jako já když píšete a zdrojáky a dokumentaci nebo popisky UI, neustále přepínáte klávesnice merzi US a CZ.

Tak je tu lepší řrešení přidejte si rozložení klávesnice česká programatorská.potom budete mit klávesnici US a s pravým ALTem můžete psát s diaktritikou. WIN+SPACE pak prepínáte mezi jazyky.

Asi sem objevil ameriku, ale možná ste to nevěděli.

WordPress tipy a triky

Word press sem nainstaloval podle těhle stranek. Teda nejdřív potřebujete LAMP

Nezapomente nainstalovat WP Mail SMTP jinak nebudete moc posilat emaily, Nejlepe je použít free email jako Seznam.

Další plugin co jsem si nainstaloval je Advanced Editor Tools (previously TinyMCE Advanced).měl by vylepšovat editory stránek.

Potom byste meli vybrat nějakou hezkou šablonu. Ta standardní je taková nic moc dvoubarevná, Tak vyberte nějakou hezčí,

Znáte O’Reilly books ?

Hledal sem eknihy o Builderu na internetu. Kupodivu c++ builder je spatne zdokumentovany, Delphi je na tom lip. Ale našel sem Mistrovství v C++ to sem si koupil na alze a knihu o directx tu sem koupil u grady. A to bylo 800 kc bylo pryč.

Kdyz sem pak hledal ebooky o programovaní nasel sem server O’Reilly,kde za pausalni poplatek 49 usd mesične máte pristup online katalogu tisíce knížek a nové přibývají.

Možná se vám to zdá drahé ale když si vemete kolik stojí ty knihy zvlašt tak se to asi vyplatí .Máte trial člentsví na zkoušku tak si to zkuste.Kromě knížek nabízí i online video kurzy apod.

Včem ma výhodu Visual C++ proti C++ Builderu ?

Vcera sem hledal informace o Builderu, a přisel sem na následující, C++ Builder je RAD nástroj, jako takovej podporuje jen VCL,a Firemonkey knihovnu. Ve starších verzích Builderu bylo možné spustit console wizarda a odškrtnout console application, to vygenerovalo C style win32api GUI aplikaci.

V novych verzi toto nejde. Pokud nechcete používat VCL nebo FMX počíta se ze chcete dělat console aplikaci. Ve visual sudiu jde parametrem subsystem volit mezi SUBSYSTEM:CONSOLE nebo SUBSYTEM:WINDOWS. Ktery pravě určí zda se ma volat fce Main nebo Winmain.Kdyz v consolovy aplikaci napíšete windows GUI plikaci tak se preloží ale neslinkuje rotože to nenajde main funkci. Hledal sem prepinač k linekru ale žádný sem nenašel.

Takže pokud chcete vyvíjet aplikaci co by chtela používat QT,SDL,DirectX nebo jinej game engine/knihovnu použijte Visual C++.

Zkoušeli jste C++Builder ?

Byl sem velkej fan Visual C++, protože sem na něj byl zvyklej, a vyhovalo mi. Ale ted sem zjistil že na stránkách Embarcadero je k dipozici C++Builder Community Edition zdarma. Má sice určité omezení stejně jako Visual studio, ale to me nemusí mrzet, protože se programování mně neživí.

Co je mi na C++ Builderu líbí je ze nemá 300 Gb balastu jako VS v kompletni instalaci ale pokud budete vyvíjet jen pro windows stačí vám jen cca 10 až 15 Gb místa.

Další věc je to že u Microsoftu je C++ na vedlejší koleji, dneska je módní dělat v sharpu a C++ je něco jako chudej příbuznej. Ani MFC se standardne neinstaluje.

Zato u Embarcadero to s C++ to evidentně myslí vážně. Co mi na MFC nechybi je to ze dialogy se navrhujou poměrně visualně,ale pokud chcete umistit controls do hlavniho okna musite nadefinovat resource konstanty souřadnice rect musíte dělat podle oka pokusem omyl.

Abych Visual C++ nekřivdil je poměrně dost zpětně kompatibilni, ale takovy to utrpení kdy runtime knihovna je nekompatiblini v programu a jinejma knihovnama a musíte je rekompilovat s jiným nastavením to je na zabiti.

C++ builder sem se chtel naucit jiz dávno, ale měl sem jen trial verzi a ta byla nanic. A sestkova free verze znetu zmizela.

Tak sem si tenkrat koupil nějaké knížky, a ted je snad využiju.

Prvni kniha je Učíme se programovat v Borland C++ Builder a jazyce C++ mi přijde že je mířená hlavně na začátečníky,

Ale jako úvod do problematiky který neodradí dobrý.

Druhá kniha je C++ Builder verze 4.0 podrobný průvodce tahle knížka mě neslovila na podrobnýho průvodce je zoufale tenká. Ač na Viriusova CVUT scripta o C++ ktery jsou geniální nedám dopustit, Ani jednoduchy ani podrobný prostě nesedly mi.

C++ Builder vývojové prostředí určeno pro verze 4.0, 5.0 a 6.0 Svazek 1

C++ Builder vývojové prostředí určeno pro verze 4.0, 5.0 a 6.0 Svazek 2

C++ Builder vývojové prostředí určeno pro verze 4.0, 5.0 a 6.0 Svazek 3

Tato série tří knih je velmi podrobná , skoro je to až opisovaní dokumentace, ale kdo to celé přečte a udělá všechny příklady může říct že ovládá C++ Builder.

Jinak všechny tyto knížky jsou zastaralý, pokud máte tip na novou knížku napište mi.